kontakta oss - lärare arbetslagsvis
 
Ekonomiprogrammet Juridik ingår i arbetslag SÄK

Estetiska programmet (ES)

 

David Aeberhard Guijosa AGD (ES)
En, Sp 073-861 82 09
david.guijosa@eskilstuna.se

Sofia Blomquist BLS (ES)
Dans 070-086 20 75

sofia.blomquist@eskilstuna.se

Mattias Borgh BOM (ES) 
Musik 072-146 45 44

mattias.borgh@eskilstuna.se

Linnea Bruun BRL (ES)

Musik 073-8618311

linnea.bruun@eskilstuna.se

Björn Eriksson ENB (ES)
Bild 070-086 20 79

bjorn.eriksson@eskilstuna.se 

Josefin Essman ENJ (ES)
Elevassistent 072-977 498

josefin.essman@eskilstuna.se

 

Adeline Evans EVA (ES)

Musiklärare

adeline.evans@eskilstuna.se

Claes Fall FLC (ES)
Musik 070-086 20 77

claes.fall@eskilstuna.se

Mikaela Lindström LIM (ES)
Bild 076-698 58 59
mikaela.lindstrom@eskilstuna.se
 

Michelle Nilsson NIM (ES)

​Sv 072-977 73 39

michelle.nilsson@eskilstuna.se

​​

Henrik Nordström NOH (ES)
Musik 072-146 45 60

henrik.nordstrom@eskilstuna.se

Patrik Persson PEP (ES)
Hi, Sh, Ge 072-146 45 63

patrik.persson2@eskilstuna.se

Jani Porttila POJ (ES)
Sång 070-086 22 59

jani.porttila@eskilstuna.se

​​

Katalin Silventoft SLK (ES)
Musik 072-146 45 67

katalin.silventoft@eskilstuna.se

Cathrin Vinge VIC (ES)
Dans, Spanska 072-146 45 36 

cathrin.vinge@eskilstuna.se​​​​

 
 
 

International Baccalaureate (IB)

 

Beatrice Attered ATB (IB)

Ec, Bu 072-977 73 17

beatrice.attered@eskilstuna.se

Trevor Ayton AYT (IB)
Sh, IB-coordinator 070-086 63 54

trevor.ayton@eskilstuna.se 

Caroline Billow ERC (IB)
Bi, Sh, Ge 072-146 45 39

caroline.billow@eskilstuna.se

​​

Karen Dahlén DNK (IB)
En, EnA, Hi (Ass IB-coordinator)  070-086 20 70

karen.dahlen@eskilstuna.se

​​

Karin Grenabo GRK (IB)
Sv, En, SwB 072-146 45 49

karin.grenabo@eskilstuna.se

Mattias Sahlman Karlsson KNM (IB)
Sh, Re, Ps, Fi, ToK 070-086 22 49

mattias.karlsson20@eskilstuna.se

​Elsa Werme Lindstrand WLE (IB)
Sv, SwA, Fr 070-086 22 52

elsa.lindstrand@eskilstuna.se

Hailu Metaferia MEH (IB)
Ma, Fy 072-146 45 88

hailu.metaferia@eskilstuna.se

​Alicia Sjöberg SJA (IB) Förstelärare
Föräldraledig

En, EnB, Sh 072-146 45 69

alicia.sjoberg@eskilstuna.se

Patrik Tunström THP (IB)
Ma, Fy 072-146 45 79

patrik.tunstrom@eskilstuna.se

Christopher Thomson-Smith TSC (IB)
Ec, Sh, En 072-146 45 78

christopher.smith@eskilstuna.se

Jonathan Wright WRJ (IB)

Fy 072-971 29 23
jonathan.wright@eskilstuna.se

​​

​Gudrun Boison Wiktor BWG (IB)
Bi, Nk 072-146 45 43

gudrun.wiktor@eskilstuna.se

Per Wiktor WIP (IB)
Bi, Ke 072-146 45 85

per.wiktor@eskilstuna.se

 

Program med undervisningsspråk engelska

 

​Business & Management Programme (EK)

Natural Science Programme (NA)

Social Science Programme (SA)

 

Conny Andersson ANC (INT)

IDH, Ps  072-971 29 39

conny.andersson@eskilstuna.se

Paloma Andia de la Torre ATP (INT)
Sp, En 072-146 45 37

paloma.torre@eskilstuna.se 

​Inkeri Böök BKI (INT) Förstelärare 
En, EnB, TOK 070-086 22 51
inkeri.book@eskilstuna.se

 

​Ingela Ehrenström EHI (INT)
Sv, Hi 072-146 45 46
ingela.ehrenstrom@eskilstuna.se

​​Helena Stedt SDH (INT) Förstelärare
Sv, En 072-146 45 71

helena.stedt@eskilstuna.se

 

Introduktionsprogrammet (IM)

Saman Abdoka ABS (IM)
Ma 070-086 22 20

saman.abdoka@eskilstuna.se

​​

Ewa Andersson ASE (IM)
Sv, Hi 070-086 22 58

ewa.andersson@eskilstuna.se

Ditka Begovic BED (IM)

En/Sv/SvA/IDH 072-977 73 91

ditka.begovic@eskilstuna.se

​Eva Carlén CAE (IM) Förstelärare 
SvA, Sv, Ty 070-086 22 56

eva.carlen@eskilstuna.se

​​

​Louise Granath GRL (IM)
SVA 073-950 41 46 Föräldraledig

louise.granath@eskilstuna.se

Elin Källstad KÄE (IM)

Sv, En 072-977 73 31

elin.kallstad@eskilstuna.se

Hailu Metaferia MEH (IM)
Ma, Fy 072-146 45 88

hailu.metaferia@eskilstuna.se

​Helena Sellin (f d Lindqvist) LTH (IM)
Förstelärare digitalisering

SVA 073-861 82 10 

helena.lindqvist@eskilstuna.se​​

​Seppo Riutanheimo RSE (IM)
Handledare 070-399 28 29
seppo.riutanheimo@eskilstuna.se

​​​

 

Samhällsvetenskapsprogrammet (SA)

Robert Almroth ALR (SA)

SvA/Sh 072-977 72 38

robert.almroth@eskilstuna.se

Ida Boholm BOI (SA)
Ma, Nk 072-146 45 42

ida.boholm@eskilstuna.se

Nina Edlund ED (SA)
Sv, Specialpedagog 070-086 22 57

nina.edlund@eskilstuna.se

Kristoffer Filipsson FIK (SA)

Hi, Re, Fi 072-977 73 12

kristoffer.filipsson@eskilstuna.se

Sara Fröjdfeldt FRS (SA)
Ps, IDH, CAS 072-977 73 70

sara.frojdfeldt@eskilstuna.se 

Katarina Hellman HNK (SA)

Ps 072-971 25 79

katarina.hellman@eskilstuna.se

Nashtiman Onton ONN (SA)
Ma 070-833 27 16
nashtiman.onton2@eskilstuna.se
​​

​Stana Ristic RIS (SA)
Fr 072-146 45 65

stana.ristic@eskilstuna.se 

 

Samhällsvetenskapsprogrammet
Säkerhetsprofil (SA-SÄK)

Ekonomiprogrammet Juridik (EK-JUR)

Sara Elvefeldt ETS (SÄK/EK-JUR)

Re 072-977 77 36

sara.elvefeldt@eskilstuna.se

Bo Eriksson ERB (SÄK/EK-JUR)
Hi, Re 072-997 35 87
bo.eriksson@eskilstuna.se

Björn Gustavsson GUB (SÄK/EK-JUR)
Sh, Hi, juridik 070-086 22 48

bjorn.gustavsson@eskilstuna.se

Rocco Gustavsson GUR (SÄK/EK-JUR)

UF, SO 070-790 56 16

rocco.gustavsson@eskilstuna.se

​Magnus Sjöberg SGM (SÄK/EK-JUR)

Ma 072-977 78 07

magnus.sjoberg@eskilstuna.se

Max Verlage VLM (SÄK/EK-JUR)

SvA, Sv 072-977 73 88

max.verlage@eskilstuna.se

Jonas Wendin WNJ (SÄK/EK-JUR)
SvA, Ge 076-855 29 16
jonas.wendin@eskilstuna.se